Konkurs filmowy

Potrafisz nakręcić film komórką? Nieźle idzie Ci z kamerą w ręce? Wygraj nowiutki, nowoczesny telefon komórkowy typu smartfon. Weż udział w konkursie. Liczy się kreatywność, innowacyjność i poczucie humoru. Ogłaszamy konkurs na spot promujący przekazywanie 1% na rzecz lokalnej organizacji pożytku publicznego. Na prace czekamy do 20 kwietnia.

 

lights camera actionKonkurs ma na celu zapoznanie mieszkańców powiatu grodziskiego z działalnością Stowarzyszenia Europa i My oraz zachęcenie ich do przekazania 1% swojego podatku na program Działaj Lokalnie. Dzięki temu będą oni mieli wpływ na aktywizację lokalnej społeczności oraz na budowanie dobra wspólnego.

Konkurs służy wyłonieniu, nagrodzeniu i promowaniu najciekawszych spotów filmowych promujących możliwość przekazania 1% na działania lokalne. Niezależne Jury składające się z osób zajmujących się na co dzień filmem, promocją i komunikacją kierować się będzie kryteriami, wśród których wymieniane są: pomysł (oryginalność pracy), atrakcyjność́, estetyka wykonania, wykorzystane rozwiązania techniczne i plastyczne.

– Intencją organizatorów jest, aby prace powstałe w ramach konkursu spełniały funkcje komunikacyjno – promocyjne, wykorzystując przy tym nowoczesne technologie i nieograniczone zasoby ludzkiej pomysłowości – mówi Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My. – Autorzy prac mają skupić się zarówno na ich formie, jak i treści– dodaje.

Tematem zgłaszanych do konkursu prac powinien być wpływ Stowarzyszenia na aktywizację lokalnej społeczności na terenie powiatu grodziskiego. Prace konkursowe powinny zachęcać do przekazywania 1% Stowarzyszeniu Europa i My, wykorzystując do tego celu prezentację działań i rezultatów prowadzonych przez stowarzyszenie programów i projektów.

Stowarzyszenie Europa i My (KRS 0000 119 073) od 10 lat aktywnie wspiera lokalne społeczności, finansuje oddolne inicjatywy, promuje wolontariat i wzmacnia organizacje pozarządowe. Dzięki m.in. realizacji programu „Działaj Lokalnie” pomaga osobom niepełnosprawnym, integruje mieszkańców, inwestuje w kulturę, angażuje się w działania sportowe i edukacyjne. Każdy może włączyć się w te działania przekazując na ich rzecz swój 1%. Wystarczy w formularzu PIT wpisać nr KRS 0000 119 073, a część podatku zamiast do budżetu państwa zostanie przekazana na ważne działania w powiecie grodziskim.

Termin składania prac mija 20 kwietnia 2012 r. (decyduje data wpłynięcia pracy do Stowarzyszenia Europa i My). Prace konkursowe należy składać na płycie CD/ pendrive w biurze Stowarzyszenia, ul. Spółdzielcza 9, 05-825 Grodzisk Mazowiecki lub wysyłać pocztą na adres: ul. Bairda 10/18, 05-827 Grodzisk Mazowiecki.

pdfRegulamin konkursu filmowego2.09 MB