Konkurs Działaj Lokalnie

Stowarzyszenie Europa i My po raz siódmy ogłasza konkurs grantowy w ramach programu „Działaj Lokalnie”. Tegoroczny budżet konkursu wynosi blisko 30 tys. zł, a każda organizacja pozarządowa lub grupa nieformalna może ubiegać się o dotację maksymalnie 6.000 zł. Termin składania wniosków upływa 7 maja 2012 roku.

Jesteśmy przekonani, że wsparcie lokalnych inicjatyw to dobra inwestycja, przynosząca korzyść wszystkim mieszkańcom powiatu – mówi Daniel Prędkopowicz, prezes Stowarzyszenia Europa i My, które działa lokalnie od 2002 roku.

W projektach realizowanych na terenie powiatu grodziskiego uczestniczyło do tej pory ponad 30 tysięcy osób, ludzi w różnym wieku, gdyż projekty mają wymiar integrujący pokolenia i służą budowaniu rzeczywistych więzi między członkami społeczności. Dzięki Działaj Lokalnie i pozyskanym na ten cel środkom wspierane są różnorodne projekty realizowane w okolicznych miejscowościach angażując do działania setki osób.

Do tegorocznego konkursu mogą przystąpić organizacje pozarządowe lub grupy nieformalne, które mają siedzibę i planują prowadzić swoje działania na terenie gmin Baranów, Jaktorów, Grodzisk Mazowiecki, Milanówek, Podkowa Leśna i Żabia Wola. – Tradycyjnie już w ramach programu „Działaj Lokalnie” wspierane będą projekty, które inicjują współpracę mieszkańców na rzecz dobra wspólnego.

Szczegóły konkursu i dokumenty do pobrania są dostępne na stronie programu Działaj Lokalnie powiatu grodziskiego.